Publishing School w Krakowie

Blog Publishing School

ISBN – mamy to!

Publikuje: Publishing School • 10 | 7 | 2017

Czy wiesz co to jest ISBN? – To "International Standard Book Number", oznaczenie stosowane obecnie w 159 krajach świata, jednoznacznie identyfikujące wydawcę i jego publikacje.
Składa się z prefiksu 978 oraz dziesięciu cyfr kodujących: dany kraj (Polska ma cyfry 83), wydawcę, publikację i tzw. sumę kontrolną. Posiadanie takiego numeru

niewątpliwie podnosi prestiż zarówno wydawcy, jak i jego książek. Przynależność do ISBN jest dobrowolna, a przyznanie numerów bezpłatne. Tym bardziej warto nadać swoim publikacjom książkowym taki wymiar.

Odpowiednikiem ISBN dla gazet i czasopism (czyli wydawnictw periodycznych) jest ISSN "International Standard Serial Number". Zerknijcie do swoich ulubionych czasopism i sprawdźcie. Pewnie mają to oznaczenie.

Nasza Szkoła starała się o przyznanie puli stu numerów na wydawane przez siebie autorskie podręczniki już w 2013 roku. Otrzymaliśmy taką możliwość. Od tego czasu publikowane przez nas pozycje są zaopatrzone w numery ISBN.

Kto następny, podpowiemy jak to sprawnie uzyskać?


W Publishing School
uczymy zawodów, które umożliwiają pracę. – Przygotowujemy do niej praktycznie!

Stawiamy na komputery i warsztaty, wykłady są passe!

W sposobie nauczania kładziemy mocny akcent na wprowadzenie do zawodu tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego.

Popatrz w przyszłość i zrealizuj marzenia o dobrej pracy! 

Tagi