Publishing School w Krakowie

Mirosław Klotzer

mgr Mirosław Klotzer
Wykładowca przedmiotów: DTP i reprodukcja poligraficzna, Programy graficzne w poligrafii – przygotowanie plików do drukowania, barwa, kalibracje, Tworzenie e-publikacji.

Wykształcenie: absolwent filmoznawstwa na UJ w Krakowie, posiada certyfikat "Adobe Publishing Expert". Doświadczenie zawodowe: w czasie studiów wydawca czasopism studenckich i dziennikarz w TVP Kraków, po studiach redaktor techniczny w wydawnictwie A&B i media manager w agencji reklamowej "Domino", operator w studiu prepress wydawnictwa "Vesalius", następnie szef DTP w drukarni "Graf".
Wykonywana praca: grafik freelancer i niezależny konsultant systemów DTP i prepress. Specjalizuje się w zarządzaniu barwą i kontroli jakości w procesach poligraficznych. Kalibruje i profiluje laby fotograficzne, systemy proofingu, standaryzuje maszyny offsetowe i fleksograficzne. Od 17 lat wykładowca "Publishing School". Prowadzi też szkolenia z zakresu: grafiki, DTP, zarządzania barwą, przygotowania publikacji do druku oraz tworzenia publikacji elektronicznych na urządzenia mobilne.
email: mirek@kalibracje.pl
www.kalibracje.pl