Publishing School w Krakowie

Blog Publishing School

Tadeusz Winkowski o biznesie i nie tylko

Publikuje: Ireneusz Szandala • 19 | 11 | 2010

"Ja nie jestem biznesmenem, ja jestem przedsiębiorcą." - Powiedział w dniu 16 listopada 2010 r. pan Tadeusz Winkowski Prezes Rady Nadzorczej Quad/Winkowski, założyciel i współtwórca jednej z największych drukarni prasowych w Europie Środkowo-Wschodniej "Winkowski", zwycięzca konkursu Przedsiębiorca Roku 2005.

W ramach Dni Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego grupa słuchaczy i wykładowców kierunku poligraficznego uczestniczyła w "Biznesowej kawie z humanistyczną pianką" w Kawiarni Gazety Wyborczej w Krakowie "Gazeta Cafe".

Istotnie kawa i ciastko były pyszne. Pyszne, interesujące i chwilami zaskakujące były także wypowiedzi pana T. Winkowskiego.

Czym dla pana jest sukces? - Sukces to to, że daję pracę innym, pokazuję im swoje doświadczenia, to fakt, że mnie państwo chcecie słuchać.

Co to jest przedsiębiorczość? - Przedsiębiorczość to pomysł + pozyskanie środków + współpracownicy.

Dlaczego pan nazywa siebie przedsiębiorcą a nie biznesmenem? - Dlatego, że moja główna rola to być twórczym, przedsiębiorczym, być pomysłodawcą, założyć firmę, odważyć się.  Potem dopiero fachowców z dziedziny ekonomii, techniki i technologii można i należy znaleźć i zatrudnić.

Jak w pana oglądzie zbudowana jest polska gospodarka? - Jej główną tkankę stanowią przede wszystkim małe i średnie firmy. I to jest dobre, analogiczne do innych krajów europejskich. Każdy mały ma szansę.

Można pana przedstawić różnie: filozof z wykształcenia, współtwórca podziemnego pisma w stanie wojennym, właściciel drukarni, prezes, przedsiębiorca, pomysłodawca wielu inicjatyw gospodarczych.  A kim pan jest naprawdę, jaki jest pana związek z poligrafią? - Ja jestem drukarzem - tak się czuję!

Panie Tadeuszu, w imieniu "towarzyszy sztuki drukarskiej, czarnej sztuki"  dziękujemy - to właśnie chcieliśmy usłyszeć. - Przecież wiemy, że "nasi" są wszędzie!  :-)

Dziękujemy też za ofiarowany nam autograf.


W Publishing School
uczymy zawodów, które umożliwiają pracę. – Przygotowujemy do niej praktycznie!

Stawiamy na komputery i warsztaty, wykłady są passe!

W sposobie nauczania kładziemy mocny akcent na wprowadzenie do zawodu tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego.

Popatrz w przyszłość i zrealizuj marzenia o dobrej pracy! 

Tagi