Publishing School w Krakowie

Blog Publishing School

Narodowa żałoba - nasz przedstawiciel w Katyniu

Publikuje: • 12 | 4 | 2010

Od soboty dnia 10 kwietnia 2010 r., kiedy z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem delegacji polskiej na obchody katyńskie, łączymy się w bólu z Rodzinami wszystkich 96 ofiar tej katastrofy.

Już na zajęciach wykładowych dnia 10 kwietnia 2010 r. w sobotę, o godz. 10.05 minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłych, wśród których byli: Prezydent RP pan Lech Kaczyński, Pierwsza Dama RP pani Maria Kaczyńska, ostatni Prezydent na Uchodźstwie pan Ryszard Kaczorowski, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, posłowie, senatorowie, biskupi, księża, szefowie najważniejszych urzędów państwowych, urzędnicy państwowi, członkowie załogi samolotu i pracownicy ochrony.

Zebraliśmy świadectwo tego dnia, wpisy i podpisy do księgi pamiątkowej słuchaczy naszej Szkoły. Wielu słuchaczy uczestniczyło w dniu 10 kwietnia o godz. 17.30 w Mszy na Wawelu odprawianej przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza.

Co można jeszcze zrobić? - Cisza i modlitwa...

W Katyniu miała się odbyć wielka, podniosła, przygotowywana od wielu lat  uroczystość, obchody 70-lecia mordu 22 tysięcy oficerów polskich. Wśród uczestników tej uroczystości był także przedstawiciel "Publishing School", szef teamu rowerowego Szymon Wawszczak - prawnuk katyńczyka pana majora Stanisława Stawarza. Szymon niósł sztandar Krakowskiej Rodziny Katyńskiej, pojechał pociągiem specjalnym z Warszawy.

W Katyniu wszystko było przygotowane, Szymon został wyznaczony do śpiewania uroczystego psalmu podczas Mszy św. - Oczekiwano tylko na przybycie delegacji prezydenckiej...

Katastrofa zmieniła nie tylko plan uroczystości, losy rodzin poległych w katastrofie ale także Polskę, nas. Jesteśmy świadkami historii choć szkoda, że znów tak tragicznej.

"KATYŃ - pamiętamy!"...


W Publishing School
uczymy zawodów, które umożliwiają pracę. – Przygotowujemy do niej praktycznie!

Stawiamy na komputery i warsztaty, wykłady są passe!

W sposobie nauczania kładziemy mocny akcent na wprowadzenie do zawodu tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego.

Popatrz w przyszłość i zrealizuj marzenia o dobrej pracy! 

Tagi