Publishing School w Krakowie

Blog Publishing School

Dobry kurs grafiki 3D

Publikuje: Publishing School • 16 | 3 | 2020

Grafika 3D interesuje obecnie coraz więcej osób. – To wciąż nowe i fascynujące wyzwanie. – Nie trzeba być wybitnym ekspertem, aby zauważyć, że grafika 3D ma przed sobą doskonałą przyszłość. – Będzie jej potrzebowało szereg dziedzin, począwszy od reklamy, przez technikę, dziennikarstwo, architekturę, edukację, a skończywszy na medycynie. – Co więc trzeba umieć, aby znaleźć się w tym wymarzonym trzecim wymiarze? – No, wiele, bardzo wiele. – Ale od czegoś trzeba zacząć. – Jeśli zaczniemy od zadań trudnych

np. postaci w grach komputerowych szybko się zniechęcimy. Może więc od zwykłych obrazów statycznych 3D? Potem dopiero scena, oświetlenie, postacie, rygging, animacje, dźwięk. Na czym możemy pracować? – Programów 3D jest wiele, sporo też darmowych, nieprofesjonalnych, do użytku domowego, sporadycznego. – Lista profesjonalnych, którymi posługują się firmy nie jest jednak taka długa. Znajdują się na niej: Cinema 4D, 3dsMax, Maya, no i pomocniczo Blender.

Wybierając kurs, szkolenie, szkołę 3D odpowiedz sobie przede wszystkim na cztery pytania:

1. Do jakich celów chcesz wykorzystywać grafikę?

2. Ile masz czasu na nauczenie się jej?

3. Na ile możesz nauczyć się jej sam np. z tutoriali, a w jakim momencie musi cię już uczyć profesjonalny grafik 3D?

4. Czego oczekujesz od kursu, który nazwałbyś dobrym?

Naszym zdaniem dobry kurs grafiki 3D powinien spełniać sześć warunków:

1. Być prowadzony przez doświadczonych grafików, którzy chcą i umieją nauczyć (nie zawsze jest to oczywiste bo jak w każdym zawodzie graficy bronią się przed dokształcaniem konkurencji).

2. Mieć przemyślany spójny program nauczania, wybrane programy 3D i sprzęt komputerowy. Bierz pod uwagę naukę aplikacji 3D, używanych przez firmy. Firmy muszą korzystać z oprogramowanie profesjonalnego i legalnego, aby móc sprzedać pliki. Firmy małe i średnie starają się kupić programy typu Cinema 4D oraz Maya ze względu na przyjazny interface oraz umiarkowany koszt.

3. Dobrze rozłożone w kalendarzu, w tygodniu i porze dnia zajęcia. Na ogół, podobnie jak w nauce języków, efektywniejsze są kursy, szkolenia i zajęcia szkolne rozłożone w czasie. Umożliwiają własną pracę, eksperymenty, próby i błędy, które skonsultuje i poprawi nauczyciel.

4. Wystarczająco dużą ilość godzin, aby uczący nie tylko pokazał jak on robi i jest w tym świetny, ale zrobił zadanie z tobą "step by step".

5. Korzystną proporcję ilości godzin do ceny, czyli ile kosztuje każda godzina zajęć. Nie kieruj się wyłącznie tym, że coś jest tanie lecz oblicz ile przy danej cenie masz godzin nauki. Dolicz do tego koszt dojazdu oraz ewentualne noclegi. Weź pod uwagę, że niektóre firmy oraz miasta np. stolica z definicji, często bez przełożenia na jakość, będą dużo droższe.

6. Dawać certyfikat lub świadectwo godne zaufania i wiarygodne na rynku. To ważne w chwili kiedy będziesz aplikował do pracy lub tworzył portfolio dla twojego klienta.

 

 


W Publishing School
uczymy zawodów, które umożliwiają pracę. – Przygotowujemy do niej praktycznie!

Stawiamy na komputery i warsztaty, wykłady są passe!

W sposobie nauczania kładziemy mocny akcent na wprowadzenie do zawodu tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego.

Popatrz w przyszłość i zrealizuj marzenia o dobrej pracy! 

Tagi