Publishing School w Krakowie

Blog Publishing School

Zdążyć przed fałszerzami

Publikuje: Publishing School • 24 | 6 | 2015

Banknoty – marzenie wielu o bogactwie. Te prawdziwe muszą być perfekcyjnie zabezpieczane najnowocześniejszymi technikami. Wiadomo, od zawsze trwa wyścig pomiędzy poligrafami, produkującymi prawdziwe banknoty, a fałszerzami. Złośliwi twierdzą nawet, że fałszerze to najlepsi spośród drukarzy. Aby nie dać się wyprzedzić, NBP teraz w czerwcu 2015 r. zlecił polskiej drukarni o nazwie Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych edycję banknotów 200 zł, która wejdzie do obiegu w lutym 2016 roku. 

Na dwusetce pozostanie wizerunek Zygmunta I Starego, bo... zacnym królem był! – Wizualnie nowe banknoty będą jaśniejsze, z trójkątem rozpoznawalnym przez niewidomych, z opalizującym ornamentem. Znamy jeszcze kilka szczegółów przydatnych w obiegu. Oczywiście wiele nowych zabezpieczeń pozostanie ścisłą tajemnicą.

To nie wszystko. NBP właśnie rozpoczął procedurę przygotowania do emisji w 2017 roku banknotu 500 zł. Procedura rozpoczyna się od koncepcji. Wybrano więc wizerunek króla Jana Sobieskiego. Należy mu się, zwyciężył pod Wiedniem! – Projektantem będzie sławny grafik, od lat grawerujący polskie banknoty, sędziwy pan Andrzej Heidrich. Pięćsetka ma być na 500% zabezpieczona przed fałszowaniem. – Co tam pieniądz elektroniczny, nie ma jak szeleszczące banknociki. I to nasi koledzy graficy oraz poligrafowie je wykonują!


W Publishing School
uczymy zawodów, które umożliwiają pracę. – Przygotowujemy do niej praktycznie!

Stawiamy na komputery i warsztaty, wykłady są passe!

W sposobie nauczania kładziemy mocny akcent na wprowadzenie do zawodu tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego.

Popatrz w przyszłość i zrealizuj marzenia o dobrej pracy! 

Tagi