Publishing School w Krakowie

Blog Publishing School

A w studiu nagrań?

Publikuje: Publishing School • 08 | 6 | 2018

Dźwięk otacza nas ze wszystkich stron, po prostu nas "zalewa". Słyszymy różnorodne warstwy dźwięku: przyrodę, dźwięki industrialne, mowę, śpiew, brzmienie instrumentów muzycznych, niezidentyfikowane hałasy tła, odgłosy wydawane przez zwierzęta. Bywa że nie zwracamy uwagi na to niesamowite bogactwo. A można je śmiało wykorzystać do tworzenia fascynujących projektów multimedialnych. Ale... potrzebne jest nam do tego prawdziwe, a w wielu wypadkach nawet profesjonalne, studio nagrań. 

Studio nagrań to pomieszczenie w pomieszczeniu. Jest świetnie wygłuszone specjalistycznymi materiałami i wyposażone w urządzenia studyjne: głośniki, mikrofony, miksery, syntezatory, instrumenty muzyczne, komputery. Chcielibyście się tam znaleźć. Prawda? 

I tu zaskoczenie. Wchodząc do studia pierwszy raz czujemy, że coś nie tak, jest inaczej. To zauważalny dyskomfort. – Dopiero po chwili uświadamiamy sobie, że nie słyszymy tła dźwiękowego. Mamy wrażenie, że jesteśmy zamknięci w puszce. Po jakimś czasie nasz mózg akceptuje taką sytuację i... możemy działać.

Słuchacze kierunków grafika 3D oraz web design w maju każdego roku mają warsztaty w jednym z takich fajnych miejsc w Krakowie. Jak było teraz w maju 2018? Podobno mega i mega-mega. Dlaczego aż tak?

Tajemnica tkwi w zaskoczeniu. Co prawda mamy udźwiękowić film lub clip, ale tutaj naszym celem nie jest obraz lecz dźwięk. A przecież, jak wiecie i psychologia to potwierdza, u większości z nas, podobno u 80% ludzi dominującym zmysłem jest wzrok.

Nasi słuchacze pomimo, że to dorośli, dobrze osadzeni w grafice komputerowej ludzie byli w studiu nagrań po raz pierwszy w życiu.  Co potrafili zrobić podczas dwudniowych warsztatów? 

Otóż. Słuchali dźwięków, odsłuchiwali różne efekty w tym efekt opóźnienia i echa, nagrywali własne głosy jako podkład lektorski, łączyli te głosy z muzyką, którą wcześniej sami przygotowywali. Profesjonalnie i błyskotliwie prowadzący zajęcia mgr Kamil Madoń uczył jak wykorzystywać dźwięki z różnych palet, jak tworzyć z sampli ścieżkę dźwiękową do filmów i clipów. A także jak sprawnie wykonywać korekcję barwy głosu. A na koniec jak poprzez  korekcję całego nagrania sprawić by nagranie brzmiało profesjonalnie.

No, i już! – Teraz fascynujący świat dźwięku zilustruje filmy, clipy, prezentacje, animacje i strony www projektowane przez absolwentów Publishing School. 
W Publishing School
uczymy zawodów, które umożliwiają pracę. – Przygotowujemy do niej praktycznie!

Stawiamy na komputery i warsztaty, wykłady są passe!

W sposobie nauczania kładziemy mocny akcent na wprowadzenie do zawodu tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego.

Popatrz w przyszłość i zrealizuj marzenia o dobrej pracy! 

Tagi